Cześć, mam na imię Marcin
Od 5 lat prowadzę wypożyczalnię sprzętu fitness i sklep sportowy. Zawód, który prowadzę wymaga ogólnej sprawności fizycznej. Dostarczając orbitreki, bieżnie czy rowerki treningowe, które czasami trzeba wnieść na 4 piętro wymagają żelaznej kondycji. Sport w moim życiu odgrywa dość ważną role i pomaga mi w codziennym życiu , oraz prowadzeniu biznesu. Stres...który towarzyszy mi każdego dnia niweluję aktywnością fizyczną. Po treningu endorfiny szaleją i duży problem staje się małym...przynajmniej w mojej głowie.
Przed nami rok 2018 i noworoczne postanowienia. Moim jest poprawa formy biegowej i zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej...jeśli chodzi o tkankę tłuszczową będzie to chyba postanowienie 90% naszego społeczeństwa:)
Miesiąc temu mój serdeczny kolega od biegania przesłał mi link do treningu CrossFit Endurance. Ćwiczenia na bazie interwałów o wysokiej intensywności. Plan treningowy składa się z treningów biegowych, siłowych i ćwiczeń technicznych. Podczas okresu jesienno-zimowego wykorzystuję bieżnię elektryczną. Miesiąc stosowania planu przynosi efekty dlatego postanowiłem się nim z Wami podzielić.
"Pewnie pomyślicie po co biegaczowi ćwiczenia na siłowni : w telegraficznym skrócie – siła to zdolność która jest bazą wszystkiego czyli mocy, szybkości, precyzji, wytrzymałości. Drugą sprawą jest prewencja urazów, kontuzji – w ciągłym biegu organizm wykonuje ciągłą powtarzającą się pracę, te same ruchy, kąty, te same pracujące mięśnie itp – po czym dochodzi do zmęczenia materiału i kolejno bólu kolana, dolnego odcinka pleców, kostki czy innych ( wymieniłem typowe). Trening siłowy to niższa tkanka tłuszczowa, wyższa odpowiedź hormonalna, szybszy bieg. Słowo na koniec - budujcie silny fundament ze stopy i rdzenia, oraz róbcie ćwiczenia które mają dać określone korzyści, no chyba że macie za dużo czasu w życiu:) " - cytat moje trenera
Zestaw ćwiczeń technicznych, które wykonuję:
1. Wejścia na skrzynię: Pilnując prawidłowej postawy ciała (plecy proste, łopatki ściągnięte, głowa prosto, wzrok skierowany na wprost, mięśnie brzucha i pośladków zaangażowane), wchodzimy na podwyższenie. Noga, która wchodzi pierwsza, również pierwsza schodzi z podwyższenia. Na skrzynoę wchodzimy raz lewą, raz prawą nogą. Ciężar dobieramy indywidualnie, osobiście zaczynałem od masy własego ciała.
2. Przysiad ze sztangą z przodu:
Główne mięśnie biorące udział w ćwiczeniu: czworogłowe uda
Mięśnie pomocnicze: pośladkowy wielki, przywodziciel wielki, płaszczkowaty łydki
Stabilizatory: kulszowo-goleniowe, brzuchaty łydki, proste brzucha, skośne brzucha, czworoboczny, dźwigacz łopatki, naramienny akton przedni, naramienny akton boczny, nadgrzebieniowy, piersiowy większy część górna
3. Wykroki ze sztang: