Przygotuj się do sezonu narciarskiego na orbitreku

Orbitrek ze względu na podobieństwo ruchu jak i angażowane grupy mięśni(tj. mięśnie grzbietu,  brzucha, mięśnie pośladkowe oraz mięśnie uda) jest idealnym rozwiązaniem w przygotowaniach do sezonu narciarskiego w domowym zaciszu.


Przed rozpoczęciem treningu należy wykonać rozgrzewkę którą można urozmaicić dodatkowymi ćwiczeniami, które można wpleść  w trening właściwy np. wymachy hantlami, różne formy pompek, przysiadów itd. W trakcie przygotowań należy również zadbać o wzmocnienie mięśni brzucha gdyż one stabilizują całe  nasze ciało podczas jazdy na nartach i pozwalają na wykonywanie manewrów. Podczas treningów na orbitreku należy skupić się nie tylko na treningu mięśni nóg ale również ramion, trenujemy około 30-40 minut, zaś sam trening odbywa się głównie w strefie 65-80% maksymalnego tętna (stały, ciężki wysiłek) z okresowo dodawanym interwałem dla wzmocnienia wytrzymałości i siły podczas krótkotrwałych chwil wzmożonego wysiłku.

Osobom początkującym wystarczy trening dwa razy w tygodniu.


Bardziej zaawansowani i weterani narciarstwa zadowolą się 3-4 treningami tygodniowo z obciążeniem i czasem trwania dopasowanym pod własne osiągi. Z doświadczenia wiemy, że przygotowania do sezonu narciarskiego trwają kilka miesięcy, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie wypożyczenie orbitreka do domu w naszej firmie ORBISFERA.PL

 

Jaki orbitrek wybrać do przygotowań na sezon narciarski?
Staramy się dobrać maszynę pod parametry klienta. Osoba początkująca powinna wybrać maszynę z niskim krokiem np. Sportop E850P. Najlepszym rozwiązaniem będzie orbitrek z przednim napędem np. Xterra FS3.5.


Na jaki okres trzeba wynająć maszynę?
Orbitrek można wynająć na okres od 1 miesiąca. Koszt dostawy na terenie Warszawy do 50zł ( obejmuje dostarczenie i odebranie orbitreka. Abonament miesięczny zaczyna się od 100zł/miesiąc.


Gdzie mogę wypożyczyć orbitrek w Warszawie?
Zapraszamy do wypożyczalni orbitreków ORBISFERA.PL