Jaki orbitrek kupić Yorka czy Kettlera?

Dwaj najwięksi sprzedawcy maszyn fitness w Polsce: York i Kettler. Firmy, które cechuje wysoka jakość wykonania produktów i nienaganna praca maszyn. Kettler posiada w swojej historii model Satura, York  budżetową X202-jkę. Tak było kiedyś...obecnie wszystkie te firmy postanowiły wprowadzić swoje produkty do marketów: Decathlon, GoSport czy Makro. Jedynym rozwiązaniem, umożliwiających zdobycie nowych klientów ( szukających tańszych produktów) było wyprodukowanie maszyn tanich. Podstawowa zasada handlu, tanie najlepiej się sprzedaje.

 

Jaki orbitrek kupić, Yorka czy Kettlera?

 

Najtańszego Yorka X110 możecie kupić już za ok 1100zł. Jest to maszyna magnetyczna z manualną regulacją obciążenia. Podstawowe parametry wyświetlacza ( puls, czas, dystans, kalorie ) zadowolą mniej wymagających klientów. Konstrukcja  dość drobna, nie zapewni najwyższego komfortu ćwiczeń. 

Co możemy kupić w cenie X110? O podobnych parametrach mamy:

 

-Orbitrek MAGNETYCZNY HULK Zipro - 819zł

-Orbitrek inSPORTline Sarasota Dark - ok 900zł

 

Maszyny tych samych gabarytów, o podobnych parametrach w dużo lepszej cenie!

 

Jeśli mamy już na widelcu Yorka to należy przedstawić kolejny model  YORK X220, który jest następcą popularnego modelu X202. Pamiętam dobrze Yorka X202, gdyż do dziś dnia pracują w naszej wypożyczalni sprzętu sportowego. Wysoka kultura pracy X202, cicha-płynna praca, stabilna konstrukcja to główne cechy X202-jki. Jeśli chodzi o X220 dostajemy w cenie ok 1900zł orbitreka, który nie powala na kolana. Maksymalna 

waga użytkownika odbiega od rzeczywistości-150kg. 90 kg to max dla tego modelu. Jeśli już jesteśmy przy X220 i progu cenowym 1900zł, możemy pod lupę wziąć Kettlera. Tutaj pojawiają się modele RIVO M 1600zł ( regulacja manualna)  i Cross P 1999zł (sterowanie z komputerka). Kettler tańszych modeli orbitreków nie wprowadza na rynek. 

 

Co ja bym osobiście kupił sobie za 1600zł?  Sportopa E850P

Co ja bym osobiście kupił sobie za 1999zł?  Sportopa E2000P

 

Yorka X220 wiele razy testowałem w Decathlonie, Kettlera RIVO M i CROSS P kilka razy miałem na wypożyczalni. Żaden z tych modeli nie spełnił oczekiwań moich i klientów wypożyczalni. Głównymi problemami były odgłosy skrzypienia, których nie mogliśmy zlokalizować i  usunąć. Z produktami Sportopa nie ma większych problemów a kultura pracy jest na najwyższym poziomie. Sportopy od wielu lat pracują w wypożyczalni sprzętu fitness spełniając oczekiwania najbardziej wymagających klientów