Precor bieżnia 956i Opinia
Dylemat każdej osoby, która planuje otworzyć siłownię czy klub fitness. Jaki sprzęt kardio wybrać? W polce mamy kilku liderów komercyjnych maszyn: Precor, Technogym czy LifeFitness. Dzisiaj opowiem o bieżni Precor 956i, którą poznałem rok temu na nowo otwartej siłowni w moim mieście. Precor 956i jak każda bieżnia komercyjna
sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanej. Ceny maszyn po regeneracji wachają się w cenach od 7 do 13 tyś złotych, w zależności od gwarancji jaką objęta jest maszyną - najczęściej 5 miesięcy.
Dane techniczne:
max waga ćwiczącego 200 kg
waga bieżni 231 kg
długość bieżni 224 cm
wysokość bieżni 163 cm
szerokość bieżni 89 cm
zakres wzniosu 0-15%
zakres prędkości 1 - 25,5km/h
moc silnika 4 KM
wymiary pasa 153x51cm
Czy warto kupić bieżnię po regeneracji?
Jest to bardzo dobra alternatywa, jeśli mamy ograniczony budżet na otwarcie strefy kardio w klubie fitness. Maszyny takie potrafią być do 70%
tańsze od nowych produktów. Kupując bieżnię po regeneracji od sprawdzonego sprzedawcy mamy pewność, że proces egeneracji został poprawnie wykonany.
Taka bieżnia nie będzie dużo odbiegała od fabrycznie nowym użądzeń.
Jakie czynności wykonuje się aby bieżnia została prawidłowo zregenerowana:
-wymiana łożysk
-odpowiednie czyszczenie myjką parową
-nowe oryginalne naklejki
-system amortyzacji naprawiony/wymieniony
-nowa powłoka lakiernicza
-regeneracja silnika
-wymiana pasa
Rozmawiając z właścicielem klubu dowiedziałem się, że bieżnie Precor 956i nie sprawiają żadnych problemów, pod warunkiem że są systematycznie serwisowane. Raz w roku pojawia się serwisant, który dokonuje głównego serwisu. Raz w miesiącu właściciel klubu smaruje i naciąga pas biegowy.
Bieżnia Precor 986i posiada bardzo wysokie parametry – prędkość do 18 km/h i aż do 15% kąt nachylenia. Dzięki temu, na urządzeniu mogą ćwiczyć zarówno osoby początkujące, jak i te zaawansowane, przygotowujące się do maratonów czy zawodów. Pomiar tętna dzięki łacznosci z pasami telemetryczny to obecnie standard w maszynach domowych i klubowach. Wszystkie te elementy sprawiają, że maszyna z pewnością zadowoli oczekiwania klientów siłowni i klubów fitness.
Minysy bieżni Precor 956i:
- brak regulacji ustawiania prędkości i kąta nachylenia w rączkach. Jest to bardzo przydatna opcja, kiedy wykonujemy interwały i rozpędzamy pas biegowy do ok 16 km/h.
Próba obniżenia prędkości wybija z rytmu treningowego i może doprowadzić do upadku.
- więcej minusów nie stwierdzam:)
Wersja z TV: