Sportop bieżnia elektryczna IV5050

Od tygodnia wprowadziliśmy do naszej firmy nowe bieżnie firmy Sportop model IV5050. Poprzednia bieżnia tej firmy do dziś dzień pracuje w pocie czoła podczas eventów sportowych i w domach użytkowników indywidualnych. Mowa o pancernym modelu ST6870! 

 

Kilka słów o bieżni Sportop IV5050, gabarytowo troszkę mniejsza/zgrabniejsza od starszego brata ST6870. Jednym z dużych plusów jest bardzo szybki montaż bieżni. Wystarczy max. 10 minut, dokręcenie kilku śrubek i możemy zaczynać trening.  Proszę zwrócić uwagę na klips i smar, umieszczone są w styropianie, łatwo przeoczyć i wyrzucić te elementy do kosza.  Wszystkie bieżnie montowane przez naszych pracowników posiadały „ suche blaty”, przed pierwszych uruchomieniem ,należy nasmarować pas bieżni.

 

Pierwsze wrażenia z treningu

 

Jeśli chodzi o bieżnię w przedziale cenowym 3 tyś złotych obecnie większość produktów jest wykonana na tej samej/podobnej ramie. Wrażenia z biegu są przyzwoite, bieżnia wydaje się być bardzo twarda. Wystarczyło podszyć pod przednie i tylne nóżki kawałki karimaty, aby zwiększyć amortyzację pasa biegowego. Przy mojej wadze 95kg i wzroście 187cm długość i szerokość pasa (135cm x 50,5 cm) w zupełności mi wystarczały. Bieżnia pracowała płynnie i cicho. 

 

Funkcje wyświetlacza

 

Wyświetlacz: 400m toru, kalorie, tętno, prędkość,czas,dystans, Incline(nachylenie),99 wybranych programów bezpośrednich, pomiar tłuszczu, histogram. Funkcje na poręczy: Ręczny czujnik tętna, prędkość i nachylenie. W tej cenie dostajemy standard jeśli chodzi o użytego domowy. Z dodatkowych opcji mamy głośniczki dające bardzo słabą jakość dźwięku i wiatraczek. Nie mamy jeszcze dodatkowych informacji, Czu wyświetlacz łączy się z pasem telemetrycznym. 

 

Specyfikacja OPIS PRODUCENTA:

 

• Prędkość:1 km/h - 22 km/h

• Wymiary pasa:135cm x 50,5 cm

• Wymiary całkowite:175,5 cm x 80,5 cm x 132,5 cm

• Waga sprzętu:85 kg

• Nośność:150 kg

• Kąt nachylenia:Od 0 do 22 stopni

• Funkcje dodatkowe:Czujnik tętna na poręczy

Jedyną uwagą będzie nośność bieżni Sportop IV5050, jestem pewien że osoba o wadze 150 kg długo nie potrenuje na tym modelu. 110-120 kg to max jaki wytrzyma ta konstrukcja i silnik.

 

Jakość wykonania bieżni Sportop IV5050

 

Bieżnia Sportop IV5050 wykonana jest przyzwoicie. Podczas montaży wszystko pasuje do siebie idealnie. Nie trzeba stukać młotkiem w śruby, które za chiny nie pasują do siebie. Po zmontowaniu nic nie stuka, nic nie trzeszczy. Jak dla mnie to naprawdę przyzwoity wynik, zwłaszcza, że maszyna kosztuje ok. 3 tyś złotych. 

 

Czy warto kupić bieżnię Sportop IV505

 

Z pewnością bieżnia warta jest swojej ceny. Na dzień dzisiejszy ciężko jest napisać coś więcej o tym modelu. Mamy jeszcze zbyt mało opinii od klientów na temat awaryjności i jakości wykonywanych treningów. Na bieżąco będziemy aktualizować informację związane z modelem IV505 :)