Test i Opinia Orbitrek Zipro Rage

Zipro Rage- nowy orbitrek przednionapędowy w arsenale firmy Zipro. Pierwsze zaskoczenie stanowi cena- 1699 złotych. Jak za maszynę z przednim napędem i sterowaniem za pomocą komputera niska cena może wydawać się bardzo podejrzana.

Podczas rozpakowywania maszyny z myślą że otrzymamy części wykonane z lekkich stopów metali doświadczymy miłego zaskoczenia. Ramiona z podstopkami są masywne, rolki wykonane są z twardego tworzywa, plastiki i maskownice są grube, prowadnice rolek mają dużą średnicę i ich sposób montażu zapewnia stabilną pracę orbitreka. Sam montaż maszyny nie sprawia problemów i zajmuje około 50 minut do godziny.

 

Podczas montażu może przerazić ilość maskownic do przykręcenia ale sam ich montaż nie sprawia trudności. Części dobrze pasują do siebie, nie mają luzów. Montując maszynę warto wymienić śrubokręt z zestawu na własny z magnetycznym grotem, ułatwi to nam wkręcanie małych śrubek.

 

Po zmontowaniu maszyny można poczuć się zaskoczonym rozmiarem orbitreka, wymiary: 206 x 67 x 176 cm mówią same za siebie, że mamy przed sobą nie byle jaki orbitrek. Dla porównania wymiary Xterry FS 3.5 prezentują się następująco: 145 x 52 x 160 cm, różnicę wielkości maszyn widać gołym okiem. Orbitrek podczas treningu jest stabilny, nie stuka, nie wydaje dziwnych dźwięków, praca rolek jest płynna, silniczek maszyny zmienia obciążenie bez zarzutu. Ciekawy jest dość szeroki rozstaw stóp jak na orbitrek z przednim napędem wynoszący 16cm, prawdopodobnie jest to zabieg zmniejszający nacisk na rolki mający za zadanie wydłużyć ich trwałość. Długość kroku wynosi 45-46cm długości.

 

Wyświetlacz maszyny jest czytelny, posiada podstawkę pod tablet, gazetę czy telefon. Nie sprawia problemów w obsłudze i nawet początkującej osobie nie sprawi trudności wybór programu czy wyświetlanych parametrów. Minusem może być brak obsługi pasa telemetrycznego czy wejścia jack albo usb ale za taką cenę nie jest to coś zniechęcającego do kupna orbitreka Zipro Rage.

 

Orbitrek na pewno odradziłbym osobie poniżej 170 cm wzrostu z racji szerokiego rozstawu stóp no i wymiaru maszyny. Sama długość kroku 45cm może być mało komfortowa dla niskich użytkowników i doprowadzi to tzw. nienaturalnego wyciągania ramion do przodu.

 

Osobom wyższym zapewni natomiast dobre doznania treningowe i  dobrze się wysłuży przez długi okres czasu.