TEST I OPINIA ERGOMETR WIOŚLARSKI CONCEPT2 model D

Ergometr wioślarski Concept2-model który obrósł już legendą w świecie entuzjastów wioślarstwa i crossfitu. Firma założona zostawła w 1976 roku przez dwóch braci Peter’a i Dicka Dreissigacker’ów. Początkowo trudnili się produkcją wioseł swojego pomysłu, na który wpadli przygotowując się do selekcji  amerykańskiej drużyny olimpijskiej do igrzysk w Montrealu. Pomysł na ergometr zrodził się na początku 1981 roku na potrzebę stworzenia sprzętu, który pozwoli wioślarzom trenować nawet w okresie zimowym- tak narodził się ergometr Concept2 model A.

Z czasem maszyna ewoluowała poprzez model B i C:

Do momentu w 2003 roku kiedy to na rynek trafił model D i w 2006 roku model E:

 

które do teraz niepodzielnie królują w sferze ergometrów wioślarskich.Maszyna prosta jak konstrukcja cepa a przy tym wysoce niezawodna i wydajna, osobiście rozmawiałem z właścicielką ergometru w którym przez 12 lat użytkowania poluzowała się tylko jedna śrubka co pokazuje jaki nacisk kładziony jest w firmie na niezawodność. 

Możliwości maszyny ogromnie zwiększa komputer PM5, który oprócz masy treningów predefiniowanych, własnych czy gier zapewnia nam  bezprzewodową i przewodową łączność z tabletem, komputerem, pasem telemetrycznym czy innym wyświetlaczem PM5. Montaż maszyny polega na przykręceniu 8 śrubek: 4 w stabilizatorze i 4 w ramie maszyny. Aby poznać pełnię mocy Concepta wystarczy uruchomić prosty trening na 1-2km i zacząć wiosłować… po kilometrze już czuć dlaczego Concepty są tak popularne. Zwykły piętnastominutowy trening cardio potrafi wycisnąć z laika to czego przez godzinę nie da rady bieżnia. Maszyna wytrzymuje zarówno wiosłowanie w stałym tempie jak i interwał.Podczas treningu jest w pełni stabilna, nie ma żadnego bujania na boki. 

 

Jedyną rzeczą jaka odstrasza to cena, ergometr model D kupimy za 4800 złotych, to duża kwota ale jeżeli przyjmiemy trwałość, jakość i możliwości sprzętu jest ona w pełni uczciwa. W przypadku Conceptów płacimy za jakość potwierdzoną latami i ilością klubów wioślarskich stosujących ten ergometr, ale sprawdzi się on nie tylko dla profesjonalistów, trening w domowym zaciszu na Concepcie da wymierne rezultaty i sami będziecie zaskoczeni jak bardzo pokochacie ten ergometr

 

Ergometr Concept2 pracuje w naszej wypożyczalni sprzętu fitness od 10 miesięcy. Obsługujemy klientów indywidualnych i kluby fitness- głównie boxy crossfit. Maszyny sprawdzają się genialnie, można by napisać conceptowo :)

 

Incoming search terms:

 • wioślarz jaki wybrać
 • jaki ergometr wioślarski wybrać
 • wioślarz do ćwiczeń
 • jaki wybrać ergomometr
 • czy warto kupic ergometr concept2
 • ergometr concept2 opinie
 • ergometr concept2 opinie
 • wioślarz concept2 opinie
 • testy ergometrów wioślarskich
 • wypożyczalnia orbitreków warszawa
 • wypożycz orbitrek warszawa