SkiErg Concept2 - idealna maszyna do interwałów

Będziemy mówić o maszynach fitness, na których wykonacie najciekawsze/najcięższe treningi interwałowe. Obecny tryb życia większości z nas to praca/dom/dzieci.  Nie każdy może pozwolić sobie na dwu godzinne treningi na siłowni, dojazdu do clubu fitness już nie liszę:) Sam mam bardzo ograniczony czas wolny i moje treningi  składają się z 

treningu obwodowego który zajmuje mi ok. 30 min + rozgrzewka.  Interwały na maszynach wykonuję trzy razy w tygodniu zajmują mi max. 30 min. 

Jedną z maszyn na których trenuję  jest właśnie SkiErg w którym  się zakochałem. Trening inny niż wszystkie dotychczasowe. Zacznę od wyjaśnienia czym właściwie jest ta maszyna.  Concept2 SkiErg to trenażer narciarski, który pozwoli na przygotowanie się do sezonu narciarskiego i udoskonalenie techniki w domowych warunkach. SkiErg jako idealna maszyna do interwałów zyskał dużą popularność w boxach CrossFit i klubach fitness. Podczas treningu angażowane jest ok 80 % mięśni naszego ciała . Mięśnie obręczy barkowej ( mięśnie naramienne, mięśnie ramion , prostowniki jak i zginacze ale w szczególności trójgłowy ramienia ( triceps) ,  mięśnie grzbietu , mięsień pośladkowy jest również mocno angażowany  . I mięśnie łydek, jeśli będziemy dodawali  wspięcia na palce.  Ale biorą tez udział mięśnie głębokie , których nie widzimy a są odopowiedzialne za stabilizację.

roszkę o samej maszynie, która jest tak naprawdę bardzo kompaktowa. Może być wykorzystywany zarówno w wersji wolnostojącej, jak i przykręconej do ściany.

Wymiary jeśli zamontujemy trenażer do ściany: (dł.) 48.3 cm x (szer.) 40.6 cm x (wys.) 212 cm . Wymiary jeśli zamontujemy maszynę do platformy: (dł.) 128 cm x (szer.) 58 cm x (wys.) 213cm

 

Dla urozmaicenia treningu mamy możliwość zainstalowania na kompuuterze symulatora SIMWAY, który ma darmową wersję na jeden komputer. Wystarczy podłączyć kabel druakrkowy (Kabel drukarkowy USB 2.0 A/B 1,8m) pod komputer i wyświetlacz

w SkiErg i nasz trening staje się o wiele ciekawszy:)

 

http://www.simway.se/

Trenażer narciarski jest jednym z niewielu dostepnych na rynku, który umożliwia trenowanie osobom z ograniczeniami ruchowymi. Trening możemy wykonywać na stojąco lub siedząco.

 

Decydując się na zakup SkiErg mamy możliwość dokupienia specjalnej platformy dzięki której maszyny nie trzeba mocować do ściany. Mamy wtedy ułatwioną możliwość transportu i żona nie urwie nam głowy za dziury w ścianie:) koszt platformy wynosi ok 1100zł

 

SkiErg podobnie jak ergometr wioślarski wyposażony jest w powietrzny system oporu, który gwarantuje nam bardzo płynną pracę.Wyciąg linowy według producenta nie wymaga igerencji serwisowej. Wykonanie ramy jest na najwyższym poziomie...Concept2 już nas do tego zdążył przyzwyczaić:)

Waga produktu wynosi 21kg, decydując się na zakup platformy waga produkty podstakuje nam o dodatkowe 16 kg. Sam montaż maszyny jest bardzo prosty i zajmuje max 30 minut. Więcej kłopotu sprawia zamontowanie platformy...tutaj przyda nam się pomoc drugiej osoby.