Energetic Body E-NW1000 Orbitrek magnetyczny OPINIA

Sprzęt marki Energetic Body jest współtworzony przez konglomerat Dyaco, którego własnymi markami są Xterra, Sole i Spirit czyli maszyny znane z jakości, niezawodności (czego przykładem są bieżnie Sole, które mają renomę jednych z najlepszych na rynku w USA). W niniejszym artykule gwiazdą będzie orbitrek z przednim napędem Energetic Body E-NW1000 czyli brat bliźniak Xterry FS 3.5. 

Zaczynając od samego pudła, jest ono trochę dłuższe niż te z Xterrą z powodu prowadnic rolek. W orbitreku Energetic są one przyspawane na stałe do ramy maszyny, natomiast w Xterrze przykręcamy je osobiście. Połączenie spawem prowadnic z ramą w Energeticu jest w mojej opinii lepszym rozwiązaniem od łączenia śrubami, z czasem pod wpływem obciążeń i drgań metal się odkształca a śruby się luzują i wycierają powodując po pewnym czasie głośne skrzypienie. Po rozpakowaniu orbitreka osobie która wcześniej miała okazję montować Xterrę FS 3.5 obok wspomnianych prowadnic rzuci się w oczy jeszcze jeden mały detal, mianowicie są to zamontowane płozy do których tylko musimy doczepić pedały z podstopkami w przeciwieństwie do Xterry gdzie pedały z płozą są zmontowane, ale musimy je przymocować do korpusu. Sam montaż nie różni się niczym od Xterry. Złożenie do kupy zajmie jednej osobie do 30-45 minut.

 

Trening na Orbitreku E-NW1000 jeżeli planujemy intensywniejsze podejście do ćwiczeń na pewno będzie przyjemny i wygodny dla osoby do 90kg wagi i do 190 cm wzrostu. Waga maksymalna użytkownika 130kg podana przez producenta jest przesadzona i 90kg to maksymalny próg aby maszyna była w pełni sprawna przez długi czas. Prowadnice maszyny mają aluminiową okładzinę która skutecznie tłumi pracę rolek i maszyna jest naprawdę cicha. 

 

Komputer jest standardowym licznikiem Energetica do maszyn sterowanych elektronicznie, posiada 24 stopniową regulację obciążenia przy każdym z 14 programów, 8 kolumn wykazujących 1 minutę czasu podczas treningu chyba że samodzielnie ustawiliśmy sobie np. 30-40 minutowy trening, gniazdo z wejściem Jack do podłączenia np. MP3 czy telefonu i puszczanie własnej muzyki (doznań jak na koncercie nie uświadczymy ;).

Obciążenie maszyny zmienia się płynnie i w miarę szybko, nie słychać zbędnych stuknięć czy szmerów ot prosta dobra maszyna w przyzwoitej cenie. 

 

Czy warto? Za cenę około 2200 złotych otrzymujemy brata bliźniaka Xterry FS 3.5 za 300 złotych mniej więc jest to opcja dobra do rozważenia i ewentualnego zakupu.

 

Dane techniczne podane przez producenta:

Gwarancja domowa: 2 lata

Szczegóły gwarancji

 

Wymiary: 145 x 50,8 x 159,6 cm

Waga: 43 kg

Maksymalna waga użytkownika: 130 kg

Koło zamachowe: 12 kg

System oporu: magnetyczny

8-stopniowa regulacja oporu

Dotykowe sensory pulsu na kierownicy

Mocne ruchome rękojeści

Stabilne podstawy pod stopy

Przeznaczenie: trening domowy

Komputer:

Czas

Dystans

Prędkość

Kalorie

Puls

13 programów treningowych

Watt

User

HRC (55%/65%/75%/85%)

Body Fat

VIDEO TEST ORBITREKA ENERGETIC BODY E-NW1000


Incoming search terms:

 • orbitrek jaki wybrać
 • jaki orbitrek wybrać
 • orbitrek do ćwiczeń
 • jaki wybrać orbitrek
 • jak wybrac orbitrek
 • orbitrek jak wybrać
 • energetic body e-nw1000 opinie
 • jak wybrać orbitreka
 • czy warto kupic orbitrek eneregtic body
 • trenażer eliptyczny opinie
 • testy orbitreków
 • wypożyczalnia orbitreków warszawa
 • wypożycz orbitrek warszawa