Poznaj naszą opinię o orbitreku AXERFIT SLIDE XC50

Dość długo zabierałem się do napisania opinii na temat orbitrek Axerfit Slide XC60. Pierwszą styczność z maszynami firmy AXERFIT miałem w pierwszym roku prowadzenia sprzedaży i wypożyczalni sprzętu fitness. Pamiętam jak dziś...szukałem orbitreka idealnego- takiego, który będzie bardzo mało awaryjny, komfortowy podczas treningu i stosunkowo tani jak na swoją klasę.

 

Na pierwszym miejscu zawsze stawiałem firmę Kettler jako producenta orbitreków. Sama marka sprawiała wrażenie, że maszyny będą solidne, ciche i wygodne podczas treningu. Tutaj troszkę się pomyliłem! Kettler sprzedaje ciekawe maszyny...ale zaczynają się od 4 tyś złotych – za dużo!

 

Prowadząc jednocześnie sklep sportowy często odwiedzał nas przedstawiciel firmy AXERFIT.  Wiedząc, że szukam orbitreka idealnego bardzo namawiał mnie na zakup modelu VIPER twierdząc, że orbitrek zbiera świetne opinie i jest bezawaryjny. Po długich namowach VIPER, następnie CYBER i SLIDE pojawiły się w mojej wypożyczalni orbitreków- taka historia:) 

Wracając do naszego dzisiejszego bohatera. Orbitrek Slide ze wszystkich orbitreków ze stajni AXERFIT był najbrzydszy- szaro,czarny, taki nijaki. Całkowicie nie pasował do swoich braci Cybera i Vipera, którzy prezentowali się dostojnie. Chodzi głównie o jakość plastików i kolorystykę. Sam wyświetlacz w orbitreku Slide pozostawiał dużo do życzenia. Toporna obsługa dotykowego wyświetlacza sprawiała wiele problemów, była mało intuicyjna.  

Po kilku latach przerwy pojawiła się nowa, odświeżona wersja orbitreka Slide, która całkowicie zmieniła moje podejście do tej maszyny. Same dobranie kolorów sprawiało, że na maszynę patrzyło się z uśmiechem na twarzy, Został również zmieniony wyświetlacz na bardziej przejrzysty, łatwiejszy w obsłudze, łączący się z pasem telemetrycznym, również dotykowy. 

 

Konstrukcja maszyny została z poprzedniej wersji, mamy również regulację długości i wysokości korku. Ogólne gabaryty i waga koła zamachowego (9kg) również nie uległa zmianie, Z biegiem lat, komfort treningu dalej pozostaje na wysokim poziomie. Głównie dzięki 100% łożyskowaniu maszyny, co zapewnia płynną i cichą pracę maszyny. 

 

*wyświetlacz w nowej wersji AXERFIT SLIDE XC60

Dla kogo przeznaczony jest Axerfit Slide XC60?

 

Orbitrek z pewnością będzie idealny dla osób niskich jak i wysokich. Wszystko dzięki płynnej i delikatnej pracy na podstawowym/jałowym biegu. Chodzi głównie o osoby drobne/niskie, które trenując na orbitreku SLIDE nie będą tak narażone na obciążenia stawów biodrowych i kolanowych. Bardzo dużo osób uważa, że im większe koło zamachowe tym lepiej. Osobiście uważam, że wszystko zależy od naszej aktywności fizycznej. Jeśli mamy koło duże, to jednocześnie mamy wysoki krok. Podczas wprowadzania maszynę w ruch, wspomniane już stawy kolanowe i biodrowe są narażone na nadmierne obciążenia – nie są rozgrzane. Na przełomie miesiąca, dwóch mogą pojawić się kontuzje. Koło zamachowe zainstalowane z orbitreku SLIDE – 9kg jest naprawdę idealne i pozwala na bezpieczny trening w domowych warunkach. 

 

Czy osobie wysokiej również będzie się wygodnie trenowało na SLIDE XC60?

Oczywiście, że tak. Sam mam 187cm i podczas treningu czuję się bardzo komfortowo. 

Maksymalna waga użytkownika podana przez producenta do 120kg- myślę, że Slide spokojnie udzwignie takiego osobnika. Osobiście uważam, że maksymalna/bezpieczna waga użytkownika orbitrek Slida wynosi do 100 kg.

 

Awaryjność orbitreka Axerfit Slide XC60

 

Przez kilka lat użytkowania pierwszej i drugiej generacji Slida możemy stwierdzić kilka drobnych usterek. 

 

1. Płoza/stabilizator przedni – po kilku miesiącach pojawią się trzaski podczas treningu. Należy odkręcić stabilizator i podłożyć podkładki pod miejsca w których pojawią się wytarcia – spokojnie je zauważycie.

 

2. W kilku modelach pojawiła się usterka z silniczkami. Pojawia się komunikat na wyświetlaczu z błędem, należy wymienić silniczek i maszyna działa jak nowa. Jeśli maszyna jest na gwarancji koszt naprawy 0zł, jeśli gwarancja się skończyła 40zł.. 

 

Więcej usterek nie stwiedziliśmy.

 

Jak większość orbitreków AXERFIT SLIDE XC60 ma swoje bliźniacze maszyny.

1. Insportline Atlanta

2. Insportline ET500i

 

Gorąco polecamy orbitrek AXERFIT SLICE CX60 w nowej kolorystyce:)

 

 

*przedni stabilizator w którym zależy umieśnić podkładki wykonane z taśmy w miejscach wytarcia. Więcej informacji w filmiku KONSERWACJA ORBITREKA