Orbitrek magnetyczny ZIPRO HULK - OPINIA I TEST

Orbitrek Zipro Hulk- marka Zipro zaskoczyła mnie po raz drugi swoim orbitrekiem. Szukając egzemplarza do testu maszyny w budżecie do 1000 złotych zaciekawił mnie ten model, po ostatnim teście większego brata Hulka; orbitreka Zipro Rage byłem mile zaskoczony jakością i możliwościami tego orbitreka z przednim napędem w naprawdę dobrej cenie. Jak wypadł jego młodszy brat? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Maszyna przyszła w kartonie który sugerowałby jakiś mniejszy orbitrek typowy wymiarami dla maszyn w cenie do 1000 złotych.

Po wypakowaniu wszystkich elementów byłem zaskoczony ich wagą i jakością wykonania godną droższych maszyn. Plastiki wykonane z dobrego jakościowo materiału, korpus maszyny wykonany na wysoki połysk, elementy metalowe masywne, z całkiem grubej stali. Sam montaż jest prosty i szybki, części pasują do siebie jak ulał, połączenie linki do regulacji oporu jest o wiele łatwiejsze niż w innych maszynach z manualną regulacją oporu.Stabilizatory orbitreka są szerokie dzięki czemu na pewno maszyna będzie sztywno stała podczas treningu. Wyświetlacz standardowy dla maszyn budżetowych, posiada podstawowe funkcje jak: czas, przebyty dystans, liczba spalonych kalorii, nasza prędkość i nasz puls który sprawdzimy po przyłożeniu naszych dłoni do blaszek umieszczonych na rączkach.

 

Podczas treningu maszyna sprawuje się nad wyraz dobrze-8kg koło zamachowe zapewnia dobre doznania treningowe, pracuje cicho, jest stabilna. Regulacja obciążenia pracuje płynnie bez zacięć. Szerokość kroku w Zipro Hulk wynosi 20 cm a długość, którą możemy regulować wynosi 30cm. Zdziwienie wywołał u mnie fakt że przy mojej wadze 94 kg i wzroście 187 cm maszyna  podczas mocnego interwału nie bujała się na boki i była całkiem stabilna. Po zakończonych testach szukając wad nie znalazłem nic do czego mógłbym się przyczepić.

 

Podsumowując; Orbitrek Zipro Hulk jest maszyną godną polecenia i zakupu spośród maszyn do 1000 złotych. Za cenę 800 złotych otrzymujemy maszynę dobrą jakościowo, wytrzymałą i stabilną która spełni oczekiwania ćwiczących.