TEST I OPINIA ORBITREK XTERRA FS4.0

W dzisiejszym artykule przedstawię Xterrę FS 4.0.

Orbitrek przednionapędowy będący w naszej wypożyczalni sprzętu fitness od ponad roku. Trochę zeszło się czasu z napisaniem tego artykułu ale cóż, jak szybko dotarł na skład wypożyczalni tak szybko wyparował, że nie dane było mu się dobrze przyjrzeć ;) 

Większość opinii, które się tutaj pojawią, będą zaczerpnięte od naszych klientów.

 

Xterra FS 4.0 jest starszym/większym bratem Xterry FS 3.5, w porównaniu do FS 3.5 posiada większy wyświetlacz, cięższe koło zamachowe, inny sposób montażu prowadnic i jest dłuższa o kilkanaście centymetrów. Jeśli szukamy odpowiednika tej maszyny mamy np. Energetic Body E-NW2000

 

Montaż maszyny zajmuje około godziny. Plastikowe elementy są wykonane solidnie i dobrze do siebie pasują. Metalowe części ważą swoje co jest znakiem zachowania norm w grubości stali i daje nam gwarancję, że nie uszkodzą się od byle nacisku. Prowadnice montowane są trochę inaczej niż w FS 3.5 dzięki czemu są bardziej stabilne i nie ma w nich dużego ryzyka poluzowania się śrub.

 

Wyświetlacz jest standardowy, posiada półkę pod tablet, głośniczki, kilka gotowych programów.Puls zmierzymy dzięki blaszkom w rączkach albo za pomocą pasa telemetrycznego.

 

Trening na tym orbitreku jest przyjemny i komfortowy, dba o to wąski rozstaw stóp wynoszący około 10cm. Nie jest mu straszny interwał w wykonaniu osoby o wadze 95 kg. Podczas treningu nie słychać żadnych stuknięć czy puknięć z wnętrza maszyny. Na załączonym filmiku słuchać "pukanie", które znikło przy odpowiednik wypoziomowaniu maszyny. 

 

Przy moim wzroście 187cm podczas treningu cardio ćwiczy się bardzo wygodnie. Długość kroku w maszynie wynosi 46 cm i wydaje się być idealna pod mój wzrost. Problemy pojawiają się podczas treningu interwałowego. Rączki pomocnicze przy wyświetlaczu przeszkadzają podczas wykonywaniu intensywnego treningu- najprościej pisząc uderzam o nie kolanami! 

 

Jeśli chodzi o opinię naszych klientów. Odbierając orbitrek otrzymujemy same pozytywne recenzje maszyny. Wszyscy twierdzą, że na orbitreku ćwiczy się bardzo wygodnie , cicho i przyjemnie. Wymiary po rozłożeniu (dł/szer/wys): 168 x 56 x 163 cm

 

Podsumowując Xterrę FS 4.0 przy jej cenie rynkowej (obecnie ceny zaczynają się od 4000 złotych) otrzymujemy przyzwoity, nisko awaryjny (przepracował na wypożyczalni ostatni rok non stop i nie wystąpił żaden problem) orbitrek na którym przetrenujemy niejeden wieczór w domowym zaciszu.