TEST I OPINIA KEETLER SITUS 3

Wśród użytkowników domowego sprzętu fitness marka Kettler obrosła w legendę, produkując innowacyjne maszyny jak rowerki czy orbitreki marka stała się synonimem jakości, trwałości  i nowatorskich rozwiązań. Gwiazdą niniejszego artykułu będzie rower stacjonarny Kettler Situs Cycle 3. Rower za naprawdę atrakcyjną cenę jak na produkt sygnowany marką Kettler, kupiony został w decathlonie za 999 złotych, czy były to mądrze zainwestowane pieniądze? O tym niżej.

Sam karton z rowerkiem jest sporych rozmiarów, podczas wypakowywania części dały po sobie poznać dlaczego produkty Kettlera są tak wielbione; grube plastiki i maskownice z twardego tworzywa, masywna sztyca z systemem regulacji siedziska ważąca prawdopodobnie więcej niż 2-3 sztyce konkurencyjnych rowerków z tego przedziału cenowego, kolumna z grubymi ściankami gwarantująca małą szansę na wgniecenia, kierownica bez żadnych wad czy odprysków powstałych podczas jej produkcji i standardowy wyświetlacz Kettlera z klipsem na palec do pomiaru pulsu


Do minusów można zaliczyć brak narzędzi do montażu maszyny ale producent zadbał o wymienienie konkretnych typów narzędzi do każdego kroku podczas montażu są to:

-Klucz nasadowy z końcówkami 13 i 14 mm

-Klucz imbusowy 6mm
-śrubokręt krzyżakowy najlepiej z magnetycznym grotem, ponieważ śrubki do połączenia maskownic są malutkie i mogą wystąpić problemy podczas montażu

 

Uwaga! 10 minut przed rozpoczęciem montażu polecam przyjąć nerwosol- zacznie działać w momencie montażu kierownicy.

Sam montaż nie jest trudny zajmuje do 40 minut, jedyny problem potrafi sprawić instalacja kierownicy i jednej osobie może być ciężko poprawnie ją zamontować, kierownica sama w sobie posiada sporą masę a jeżeli przeprowadzimy nieprawidłowo zamontowanie nakładki z blokadą kierownica będzie miała problemy z utrzymaniem ustawionego przez nas kąta nachylenia i będzie miała luzy które mogą sprawić że kierownica podczas treningu nagle obróci się nam o  90 stopni i stworzy ryzyko poważnego urazu.


Dodatkowo należy uważać podczas montażu wyświetlacza, kable są grube i sztywne a takie łatwiej uszkodzić, warto jest nie przykręcać kolumny dopóki nie zamontujemy na niej wyświetlacza i uporamy się z poprowadzeniem kabli.

Sam rower po zmontowaniu prezentuje się okazale. Masywna, stabilna konstrukcja wyposażona w 9kg koło zamachowe, podczas treningu da się odczuć bardzo płynną pracę zapewnianą przez masywne koło zamachowe. Zmiana obciążenia pracuje płynnie bez zarzutu. Wyświetlacz to typowy model Kettlera, prosty czytelny, funkcjonalny ekran… czego chcieć więcej, klips do pomiaru tętna działa poprawnie, minusem jest według mnie brak połączenia z pasem telemetrycznym ale nie wszyscy korzystają z pasów więc nie powinno to zrażać klientów.

Podsumowując: maszyna świetna zwłaszcza przy takiej cenie, solidny kawał sprzętu który starczy na lata i zaspokoi potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników. Minusem może być tylko brak narzędzi do montażu maszyny ale kto nie posiada kluczy i śrubokręta w domu? Sprzęt jest warty każdej zainwestowanej w niego złotówki.

-Wypożycz rower treningowy Kettler Situs 3 

 

*Na zamieszczonym filmiku znajdziecie obsługę wyświetlacza Kettler Situs 3


27/5/2017 

Rowerki Kettler SITUS 3 bez usterek/reklamacji pracują w naszej wypożyczalni od 5 miesięcy. Czekamy na dalsze informacje od naszych klientów:)

 

12/4/2018

Brak usterek

Wymiary maszyny i parametry:

Zasilanie Wtyczka 230 V.
WAGA I WYMIARY -
Wymiary powierzchni użytkowej 90 x 60 x 146 cm
- Wymiary kartonu: 110 x 28 x 61 cm
- Waga produktu: 35 kg
- Waga kartonu: 39 kg

 


Incoming search terms:

  • rower treningowy jaki wybrać
  • jaki rowerek stacjonarny wybrać
  • rower do ćwiczeń
  • rower do rehabilitacji
  • czy warto kupic rower treningowy kettler
  • rowery treningowe opinie opinie
  • testy rowerów treningowych
  • wypożyczalnia rowerków treningowych warszawa
  • wypożycz orbitrek warszawa 
  • rower kettler situs 3 opinie