Czy warto kupić tani orbitrek?

 

Większość osób odpowie Wam, że nie opłaca się kupować tanich maszyn.  Załóżmy, że tani orbitrek to sprzęt od 600 do 1000zł. Nie oznacza to ,że maszyna ma być beznadziejna i nie nadawać się do ćwiczeń. Osobiście uważam, że powinniśmy kupować to, na co nas stać. Jeśli nie ma gotówki na Mercedesa, kupuje Golfa 4. Każdym z tych aut dojedziemy w to samo miejsce. Podobnie jest z maszynami fitness. Wiadomo…drogie orbitreki będą ładniejsze, lepiej doposażone i komfort pracy będzie na wyższym poziomie. Trening na taniej maszynie może być również skuteczny!!!  Podczas walki z nadmiarem kilogramów ważny jest ruch i utrzymanie odpowiedniego tętna. Wszystkie to możemy uzyskać na maszynach budżetowych.

 

Czym się kierować podczas wybierania tańszego orbitreka?

Większość orbitreków z niższej pułki jest produkowana w tej samej fabryce, na tych samych podzespołach i tej samej ramie. Różnice pojawiają się w kolorystyce, obudowie i wyświetlaczu. Dość istotnym elementem podczas wybierania maszyny będzie zbadanie historii producenta. Na allegro pojawia się wielu handlarzy, oferujących tanie sprzęt. Problemy mogą pojawiać się podczas ewentualnych reklamacji. Popytajmy się sprzedawcy, poszperajmy w Internecie jak wygląda serwis danego producenta. Na jaki okres jest gwarancja ( ramę i elektronikę). Sprawdźmy lokalnych sprzedawców, kupując stacjonarnie łatwiej nam będzie dochodzić swoich praw.

W każdym większym mieście mamy sklepy sportowe. Decathlon- będzie idealnym miejscem na przeszpiegi związane z wybraniem odpowiedniej maszyny. Tak duża firma bez problemów zwróci nam gotówkę, lub wymieni/naprawi maszynę jeśli się popsuje.