ICONSOLE+ Jak to działa?

Nasze urządzenia z systemem android lub iOS za pośrednictwem aplikacji  iconsole+ pozwalają  połączyć się z maszynami fitness wyposażonymi w iconsole. Aplikacja po sparowaniu przejmuje zadania wyświetlacza maszyny i pozwala nam nie tylko na wykonanie treningu ale również zapewnia pełen wykaz  osiągnięć w danej sesji treningowej. Istnieje możliwość podzielenia się rezultatem na facebooku i twitterze oraz po uzupełnieniu informacji w swoim profilu na automatyczne dostosowanie treningu pod ćwiczącego. Niniejszy artykuł przybliży użytkowanie aplikacji przez  osoby zaczynające przygodę z daną aplikacją.

 

Po uruchomieniu aplikacji pojawi się nam takie  menu.

 

W lewym górnym rogu znajduje się ikona umożliwiająca sparowanie urządzenia z wyświetlaczem maszyny, jednocześnie informuje czy w danej chwili połączenie zostało nawiązane. Na powyższym zdjęciu przedstawiona jest sparowana aplikacja gotowa do działania.

Opcja Quick Start- jest to zwyczajny trening manualny w którym obciążenie i czas treningu dopasowujemy indywidualnie 

 

Program- kilkanaście gotowych programów treningowych, czas trwania treningu możemy uzależnić od kilku czynników: ilość minut, dystans do przebycia albo ilość spalonych kalorii.

 

HRC- standardowy trening w strefach tętna po uzupełnieniu profilu użytkownika aplikacja sama wyliczy tętno maksymalne i obciążenie treningowe

 

WATT- trening w którym aplikacja dostosowuje obciążenie dzięki któremu osiągniemy zdefiniowaną wcześniej pracę w watach (im wolniej się poruszamy tym maszyna dokłada obciążenie itd.)

 

Pozostałe opcje w menu to:

 

Gym Center- centrum treningowe zawierające aplikację iRoute która pozwala nam wybrać się na wirtualną przejażdżkę po własnej trasie albo trasach przygotowanych przez producenta (podczas testów aplikacji przy użyciu dwóch smartfonów trasa była widoczna na mapce i poruszano się wraz z nią, niestety street view ani opcja wirtualnych przejażdżek ulicami innych miast nie działała, możliwe że to wina rozdzielczości telefonów lub systemu operacyjnego)

Settings- ustawienia aplikacji jak jednostki miary czy uzupełnienie informacji w naszym profilu

 

Information- informacje o aplikacji.

 

 

Przejdźmy do ekranu treningu.

 

Na zdjęciu wybrany został gotowy program podbiegów i zbiegów, w prawym górnym rogu za pomocą strzałki możemy dostosować poziom obciążenia treningowego, aplikacja pokazuje nam wszystkie parametry:

-czas

-dystans

-spalone kalorie

-po założeniu pasa telemetrycznego nasz puls

-prędkość

-pracę w Wattach

-ilość obrotów koła na minutę.

 

Trening po wybraniu czy to opcji szybkiego startu czy gotowego programu rozpoczynamy za pomocą przycisku start w lewym dolnym rogu, w każdej chwili trening możemy zatrzymać w razie nieprzewidywanej przerwy za pomocą środkowego przycisku albo zakończyć go przy użyciu prawego przycisku. Po zakończeniu treningu wyświetlą się nam wszystkie rezultaty naszego treningu którymi będziemy mogli również się podzielić na facebooku lub twitterze. 

 

Ekran po skończonym treningu prezentuje się tak:

Podsumowując, aplikacja jest ciekawym urozmaiceniem do domowych treningów, pozwala na dokładniejsze wykonanie treningu i ułatwia prowadzenie dziennika treningowego poprzez pełen wykaz osiąganych przez nas rezultatów.