Jaki kupić orbitrek do 2500zł

Jaki wybrać orbitrek od 2000zł do 2 500zł?

Dzisiaj postaram się przedstawić Państwu kilka najpopularniejszych orbitreków w przedziale cenowym do 2500zł. W sieci znajdziemy dziesiątki maszyn różnych producentów. Przedstawimy tylko te modele, które pojawiały się w naszej firmie ORBISFERA.PL Wypożyczalnia sprzętu fitness. Większość prezentowanych maszyn przepracowały na wypożyczalni od roku do kilku lat. Jest to świetny test dla orbitreków.

Będzie to szybkie porównanie maszyn, bez zbędnego wgłębiania się w historie prezentowanych modeli. Same najistotniejsze fakty!

1. Sportop E2000P/E2000I

          Sportop E2000P/I – cena producenta E2000P 2199zł, E2000I 2499 zł– orbitrek wykonany bardzo solidnie. Stabilna masywna konstrukcja, wykonana z solidnych materiałów zapewnia wysoki komfort treningów. Regulacja wysokości-długości kroku sprawia, że E2000 znajdzie zastosowanie u wysokich i niskich użytkowników. Nośność maszyny to aż 150kg. Realna, maksymalna waga użytkownika to ok 130 kg. Sportop E2000P w 2015 roku stał się hitem sprzedaży. Według producenta waga koła zamachowego wynosi  18kg. Ten sam orbitrek na holenderskiej stronie firmy Sportop ma już 9 kg. Osobiście jestem zdania, że można przymrużyć oko na te drobne niedociągnięcie Orbitrek daje dużo frajdy podczas treningów, a koło zamachowe spełnia swoją rolę. Model E2000I różni się od E2000P jedynie wyświetlaczem. Sportop E2000i posiada rozbudowany wyświetlacz z iConsole. Urządzenie wyposażone jest w 8-funkcyjny licznik oraz funkcję Hand Puls. Aplikacja iConsole pozwala na podłączenie iPhone, iPod, iPad lub urządzeń z systemem Android spełniających wymagania dotyczące oprogramowania.

Plusy:

-stabilna konstrukcja

-wysoka jakość użytych materiałów

-w pełni łożyskowany 

-czytelny wyświetlacz

-model E2000I łączy się z pasem telemetrycznym

-regulacja wysokości-długości kroku

-mała awaryjność

Minusy:

-chyba brak:)

 


2.Xterra FS2.5

XTERRA FS 2.5 – cena producenta ok. 2100zł. Orbitrek, który pojawił się w sprzedaży rok temu zyskał sławę dzięki promocji na forach dyskusyjnych. Wygodny, posiadający urok osobisty nie do końca mnie przekonuje. Patrząc na niego możemy się zakochać. Czarne, błyszczące kolory próbują powiedzieć „jestem mocny-kup mnie”. W praktyce Xterra FS 2.5 jest jak kobieta: piękna i delikatna. Podana przez producenta maksymalna waga użytkownika odbiega od rzeczywistości (150kg) . Osoba ćwicząca o wadze do 90 kg to już sporo dla tego modelu.  Z pewnością , dużym plusem będzie wąski rozstaw stóp. Często klienci zwracają to to uwagę. Jednym z poważniejszych minusów Xterry są skrzypienia, których nie można w żaden sposób zlokalizować i usunąć. Z ciekawostek firma Energetic Body wprowadziła bardzo podobny model E950, który jest bratem bliźniakiem FS2.5 tańszym o 500zł. Dodajmy, że Xterra nie posiada regulacji wysokości kroku!

Plusy:

-wygląd zewnętrzny 

-czytelny wyświetlacz

-wysoka kultura pracy przy lekkich użytkownikach

-wąski rozstaw stóp

 

Minusy:

-awaryjność

-mało stabilna konstrukcja 

 

3. Kettler Rivo P

KETTLER Orbitrek Rivo P – cena producenta ok 2400zł. Najpopularniejsza marka maszyn fitness w Polsce. Orbitreki sprzedają się jak świeże bułeczki. Wieloletnia renoma jaką wypracowała marka sprawia, że każdy orbitrek znajdzie nowy dom.  Kettler jest jak Mercedes w świecie orbitreków. Do 2010 roku Kettler produkować maszyny jedynie w Niemczech. Wiązało się to oczywiście z dużymi kosztami produkcji, co za tym idzie wysokiej ceny maszyn. Rok 2010 stał się przełomowy dla marki Kettler. Cześć modeli została produkowana w Chinach, projektowana w Niemczech. Był to jedyny sposób, aby móc konkurować z rozwijającą się konkurencją.

 

Wracając do prezentowanego orbitreka Rivo P. Kettler z pewnością imponuje „gładkością ruchu”. Z pewnością jest to zasługa wysokiej jakości użytym łożyskom w połączniu w 14 kg kołem zamachowym. Kupując nawet najtańszy orbitrek od Kettlera dostajemy w pakiecie spore koło zamachowe, które czuć podczas wprowadzania maszyny na odpowiednie obroty.

 

 

Plusy:

-wysoka kultura pracy

-wąski rozstaw stóp - 19cm

-stabilna konstrukcja

-duża waga koła zamachowego

 

Sumując, jaki orbitrek wybrać?

Osobiście wybieram Sportopa E2000P/I. Powód jest bardzo prosty! Ten model bardzo dobrze sprawuje się w naszej firmie. E2000P/I cieszą się uznaniem wśród klientów. Cenią sobie wysoką kulturę pracy, bogate wyposażenie modelu E2000I  i małą awaryjność.