inSPORTline Caracas vs. Sportop E2000I

 

Warto przedstawić dwa orbitreki, które mogą spokojnie wojować z maszynami eliptycznymi Kettlera i Yorka. Sportop E2000I vs. InSportLine Caracas

 

Orbitreki, które w pocie czoła pracują w naszej wypożyczalni sprzętu fitness. Daruję sobie dokładny opis samych maszyn, bardzie skupię się na ogólnej opinii jako użytkownika. 

 

 Sportop E2000I/P już na dobre zadomowił się u klientów wypożyczalni. Caracasa wprowadziliśmy kilka miesięcy temu i zaczyna deptać popularnemu modelowi E2000I po 

piętach...lepiej chyba będzie napisac po zasilaczu:) 

Caracas ma węższy krok od E2000 co nie ukrywam jest jego dużym plusem.Różnicę odczują osoby niskie! Dodatkowo Insportline dodaje również do zestawu pas telemetryczny. Gabaryty maszyn są bardzo podobne, waga koła zamachowego wyczuwalna pod stopami jest zbliżona, wystarczająca do wykonania przyzwoitego treningu. Nie będę poruszał sprawy samej wagi koła podanej przez producentów, gdyż każdy z Was zdaje sobie  sprawę jak wygląda sprawa wagi koła zamachowego. Konstrukcja w obydwu modelach jest bardzo stabilna i wykonana z wysokiej jakości materiałów. E2000 posiada regulację wysokości kroku, tak bardzo ważną w przypadku kiedy orbitrek będą użytkowały osoby o sporej różnicy wzrostu.  W modelu Caracas pojawiają się opinię od klientów, że uchwyt na bidon zainstalowany jest w złym miejscu-obijanie kolanami o uchwyt. Rozwiązanie jest bardzo proste...odkręcamy uchwyt i sprawa jest rozwiązana.Sprawa samego wyglądu maszyny jest kwestią indywidualną. Jednym spodoba się stonowany-jasny kolor E2000. Szary z czerwonymi wstawkami Caracas również posiada swój niezwykły urok, który wielu z Wam przypadnie do gustu. Jeszcze jedna dość istotna kwestia, która może sprawiać kłopot dla osób niskich-drobnych. Caracas dość ciężko chodzi na minimalnym obciążeniu, Sportop lżej pracuje na biegu jałowym.

 

 

 

Jeśli mamy podsumować obie maszyny.

InSportLine Caracas wyprzedza w moim przekonaniu E2000 jedynie o węższy rozstaw stóp ( Caracas 16cm, E2000 20cm ). Dla osób o wzroście powyżej 180cm nie będzie ta 4 cm różnica praktycznie wyczuwalna. Sportop E2000 jest w naszej wypożyczalni orbitreków od kilku lat i sprawdza się bardzo dobrze-mała awaryjność. Prognozy Caracasa są również bardzo dobre, ale potrzebuję jeszcze kilku miesięcy aby potwierdzić swoje przypuszczenia.