Jaki orbitrek wybrać? Przedni czy tylny napęd?

Jaki orbitrek wybrać? Przednio czy tylnonapędowy?

 

Postaram się jak najkrócej opisać jaki orbitrek powinniście wybrać. Najistotniejszym faktem, który powinien decydować o wyborze odpowiedniego orbitreka będzie komfort pracy,cena i gabaryty. Maszyny z przednim napędem są drogie, zajmują dużo miejsca i pracują głośniej od popularnych tylnonapędowców. Zaletami jest niski krok, mały rozstaw stóp. Wielu z Was pewnie chciało by dodać, że komfort pracy również jest dużym plusem orbitreka z przednim napędem. Ja się z tym stwierdzeniem nie zgodzę. Tanie orbitreki z przednim napędem mogą doprowadzić Was do szewskiej pasji.Oczywiście jeśli zostaną źle dobrane pod klienta. Najtańsze maszyny przednionaędowe można kupić już za ok 2200zł: ENERGETIC BODY E-NW1000, XTERRA FS3.5. Orbitreki bardzo ciekawe,

zajmujące mało miejsca w porównaniu do swoich starszych braci: ENERGETIC BODY E-NW3000, XTERRAFS4.0.  Wspomniane modele E-NW1000 i FS3.5 sprawdzą się u klientów drobnych i niskich ( wzrost do 185cm, waga max 80 kg)

Jeśli planujemy wykonywać treningi interwałowe na tych orbitrekach możemy zapomnieć! Delikatna konstrukcja sprawdzi się podczas spokojnych treningów kardio.

 

W tym przedziale cenowym kupimy solidnego tylnonapędowaca np. Sportopa E2000, InSportLine Caracas, które zawewnią większą przyjemność z treningu. Dodatkowo zaspokoją potrzeby wysokich/niskich, lekkich/ciężkich użytkowników. 

 

A co z orbitrekami z tylnym napędem?

Osobiście uważam, że maszyny z tylnym napędem mogą spokojnie konkurować z orbitrekami przednionapędowymi. Są mniej awaryjny, posiadają rozstaw stóp już od 16 cm co pozawala wykonywać  bardzo komfortowe i cięższe treningi. Zajmują mniej miejsca i są mniej kłopotliwe przy ewentualnych przygodach związanych z reklamacją. Obecnie wielu producentów wprowadziła regulację wysokości kroku: od płaskiego do głębokiego. Takie regulacje w przednionapędowacach zaczynają się w wyższych modelach. Jeśli decydujecie się na orbitrek z napędem przednim proponuję wyższe modele, które będą kosztowały ok 4 tyś złotych. Solidny tylny napęd można już kupić za 2200zł!

Proponujemy wypożyczenie i przetestowanie orbitreków  wypożyczalni sprzętu fitness ORBISFERA.PL