Przedni napęd w orbitreku

Orbitreki z przednim napędem od kilku lat podbijają rynek domowego sprzętu fitness. Trenuje się na nich bardzo wygodnie, krok jest płaski, rozstaw między stopami bardzo mały, komfort treningu na wysokim poziomie.

Przednionapędowce posiadają również wady: 

 

-głośna praca – praca rolek na prowadnicy

-rozmiar – większość maszyn jest o 20-30% większa/ dłuższa od maszyn z napędem umiejscowionym w tylnej części

-cena – od roku 2016 możemy kupić orbitrek z przednim napędem już za ok. 1400zł!

-awaryjność- o tym żaden sprzedawca Wam już nie powie

-kłopoty z serwisem- tak, tak, serwis takiej maszyny a dokładnie koszt transportu od klienta do serwisu jest dla producenta dodatkowym kosztem ( duży gabaryt przesyłki)

 

 

Orbitreki z przednim napędem wypożyczamy i sprzedajemy od roku. Pierwsze modele jakie pojawiły się w naszej firmie to Energetic E-NW1000/2000 , Xterra FS3.5/4.0, InSportLine ET520i czy Kettler Skylon 1.1.  Każda osoba kupująca orbitrek z przednim napędem powinna odpowiednio dobrać maszynę pod swoje parametry- głównie patrzymy na wagę użytkownika.  Ceniąc swój czas i klienta staramy się dobierać odpowiedni orbitrek pod warunki fizyczne( wzrost,waga). Przykładowo, osoba o wadze 120 kg nie może wybrać Xterry FS3,5, konstrukcja maszyny a w szczególności rolki pracujące na prowadnicy nie wytrzymają takich obciążeń. Dodatkowo planując trening interwałowy jestem na 99% pewien, że orbitrek po kilku dniach zacznie wydawać z siebie niechciane dźwięki skrzypienia i piszczenia. Bardzo często serwis nie przyjmie orbitreka do naprawy, powiedzą że ma skrzypieć i tyle:)

 

Czym się więc kierować kupując orbitrek z przednim napędem?

 

Zasada bardzo prosta, dla osoby dużej- duży orbitrek, dla małej/drobnej – mały orbitrek. Jeśli planują trenować dwie osoby o różnym wzroście i dużej różnicy wagi- maszyna z regulacją kroku np. NordicTrack 9.5 – wiem, wiem, powiecie że orbitreki Nordica są słabe i awaryjne. Ja mam na ten temat inną teorię …orbitrekami NordicTrack handluje sieć sklepów Decathlon i tylko on na nich zarabia. Innym blogerom nie opłaca się promować tego produktu.

W dobie Internetu i „trolowania produktów” ciężko jest zaufać sprzedawcom, którzy nie do końca wiedzą czym handlują. Bardzo często nie widzieli sprzedawanego orbitreka na oczy, sugerując się opisem podanym przez producenta, który nie do końca jest zgodny z prawdą. 

 

Co w takim wypadku mamy robić?

Będę powtarzał to zawsze… najlepiej jest przetestować maszynę w sklepie stacjonarnym, znajomych lub wypożyczyć orbitrek do domu.

Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podzielić się  wiedzą i pomóc Wam w wyborze odpowiedniej maszyny pisząc na naszego maila: marcin@orbisfera.pl lub dzwoniąc Tel: 887-681-030

 

Jak dbać o orbitrek z przednim napędem?

 

Podstawą jest smarowanie prowadnic po których toczą się rolki oraz utrzymanie ich w czystości.


Incoming search terms:

 • orbitrek jaki wybrać
 • jaki orbitrek wybrać
 • orbitrek do ćwiczeń
 • jaki wybrać orbitrek
 • jak wybrac orbitrek
 • orbitrek jak wybrać
 • jak wybrać orbitreka
 • czy warto kupic orbitrek z przednim napędem
 • trenażer eliptyczny opinie
 • testy orbitreków
 • wypożyczalnia orbitreków warszawa
 • wypożycz orbitrek warszawa 
 • przedni napęd w orbitreku