Rodzaje orbitreków

Dobrze wiemy, że to właśnie ruch jest zbawienny dla naszego zdrowia, jak i naszej sylwetki. To dzięki niemu mamy lepszą kondycję, czy też samopoczucie. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu. Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jazda na rowerze, rolki. Uprawianie sportu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale i przyjemność. Poza tym sport to samo zdrowie. Nie wszyscy mają jednak czas, aby go uprawiać.  Dla tych bardziej zapracowanych osób świetną opcją jest wynajem albo zakup orbitreka do domu.

Jaki powinien być nasz orbitrek?

 

Nasz dylemat spowodowany jest głównie tym, że wyróżniamy trzy rodzaje takich orbitreków, a mianowicie: orbitreki magnetyczne, elektromagnetyczne i mechaniczne. W tym artykule pokrótce wyjaśnię rodzaje orbitreków.

 

 

 

Pierwszy z nich to orbitrek mechaniczny, który jest starszego typu. Siłę oporu reguluje się w nim za pomocą hamulca. Opór dostosowuje się manualnie (pokrętło), regulacja może być płynna bądź wyrażona w stopniach.

 

 

 

Drugi rodzaj to orbitrek magnetyczny – system hamowania działa tutaj na zasadzie rozmieszczonych wokół koła zamachowego magnesów oddziałujących z różną siłą tworząc opór (hamowanie), który można regulować manualnie (pokrętło) lub elektronicznie (za pomocą przycisków na panelu komputera). Urządzenia te działają ciszej i precyzyjniej.

 

 

Ostatni już orbitrek to orbitrek elektromagnetyczny. W jego przypadku opór magnetyczny regulowany jest za pomocą silnika elektrycznego. Obciążenie natomiast ustawia się za pomocą wbudowanego komputera (przy użyciu przycisków na panelu komputera). Za pomocą elektroniki, która stosowana jest w droższych modelach, można wybrać program zaproponowany przez producenta lub samemu ustalić swój indywidualny program treningu. System hamowania elektromagnetycznego posiada większy maksymalny stopień oporu od systemu hamowania magnetycznego. Bez wątpienia, orbitrek tego typu jest najlepszy.

W sklepach internetowych czy stacjonarnych sprzedawcy będą Was namawiali na najdroższe orbitreki, na których mają największe marże. Proszę pamiętać, że każdy kupuje taką maszynę na którą go stać. Jedni poruszają się po ulicach Mercedesami, inni Golfami III. Dobry trening można wykonać na tanim jak i drogim orbitreku. Pamiętajcie, że wasze chęci i motywacja do osiągnięcia celu jest kluczem sukcesu!!!