Jak wybrać rower treningowy?

Jak wybrać dobry rower treningowy?

Rower treningowy należy do grupy najczęściej wybieranych przez klientów maszyn fitness.  Ta najbardziej uniwersalna maszyna do ćwiczeń świetnie sprawdzi się podczas codziennych treningów cardio/interwałowych.  Jazda na rowerze nie obciąża stawów-świetnie nadaje się do domowej rehabilitacji. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż rowery treningowe bardzo rzadko ulegają awariom mechanicznym.

 

Rodzaje rowerów treningowych:

-Rower poziomy- ćwiczymy w pozycji półleżącej. Pomaga ona uaktywnić mięśnie brzucha, dodatkowo kręgosłup jest odciążony, bo ma oparcie.

- Rower pionowy- najczęściej wybierany przez klientów. Pozycja wyprostowana lub lekko pochylona ( brak oparcie dla kręgosłupa) .Rowery pionowe są zamiennikiem rowerów miejskich. W pozycji tej kształtujemy mięśnie ud, pośladków i podudzi. Osoby zmagające się z problemami kręgosłupa powinny zasięgnąć porady lekarza specjalisty, który profesjonalnie odpowie na wszelkie pytania związane z wyborem maszyny.

- Rowery spinningowe -są najlepsze dla wyczynowców kolarstwa. Ćwiczy się na nich siedząc maksymalnie pochylonym do przodu. Taki trening jest bardzo intensywny.

Rowery dzielimy również ze względu na system hamowania:

-Rowery mechaniczne- najtańsze na rynku, możemy kupić już od 150zł. Głośna praca, ruch w którym wpadamy w tzw. dołek . Nie polecamy rowerów mechanicznych. Często przecierają się paski!

-Rower magnetyczny – najczęściej wybierane przez klientów. Charakteryzują się regulacją oporu z wykorzystaniem pola magnetycznego. Ceny zaczynają się od 350zł. Rowerki magnetyczne pracują płynnie i cicho. Bardzo mała awaryjność i łatwa/tania naprawa są również cennym zaletami.

-Rowery elektromagnetyczne- najnowsza technika wykorzystana w maszynach fitness. Ceny rowerków z takim systemem kształtują się od od 2 tyś złotych. Wielu producentów przekłamuje w parametrach maszyn dodając informację o systemie elektromagnetyczny.